فرمول نویسی در ورد

شاید خیلی اوقات برای شما پیش آمده باشه که نیاز به نوشتن فرمول در ورد پیدا کرده باشید ، فرمول های ساده و یا پیچیده و یا حتی عبارت های کسری و یا رادیکالی ، سینوسی ، ماتریکس ها و غیره ولی به دلایلی نتونستید این قابلیت ورد رو پیدا کنید و ازش استفاده کنید . در این مطلب کوتاه قصد داریم نحوه وارد کردن و نوشتن انواع فرمول ها و عبارات کسری و رادیکالی رو به شما آموزش بدیم و خودتون در نهایت متوجه خواهید شد که این کار بسیار ساده بوده است!
نرم افزار word رو در سیستم فراخوانی کنید تا محیط ویرایشی این نرم افزار برای شما نمایش داده بشه ، سپس از منوی بالایی به زبانه ی Insert برید . در زبانه یا تب insert بخشهای مختلفی وجود دارند که یکی از این بخش ها Symbols هست :
آموزش نوشتن فرمول در ورد 2007
همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید بخش symbols دارای دو قسمت است که شامل Equation و Symbol  هستند . اگر بر روی فلشی که پایین عبارت Equation هست کلیک کنید منویی برای شما نمایش داده میشه که میتونید نوع فرمول مورد نظر رو و ساختار اون رو انتخاب کنید
آموزش نوشتن فرمول در ورد 2007
حالا از این بین ساختار فرمول ، عبارت کسری ، رادیکالی و یا حتی ماتریکس و … رو انتخاب کنید تا نمونه ی پیشفرض این ساختار در محیط نوشتاری نرم افزار برای شما ایجاد بشه .
حالا به سادگی و با کلیک کردن در بخشهای مشخص شده در این نمونه پیشفرض ، عبارت مورد نظر خودتون رو تایپ کنید و بنویسید . به این ترتیب شما میتونید انواع عبارتهای کسری ، رادیکالی و فرمولهای ساده و پیچیده رو در ورد وارد کنید

همچنین ببینید

ویراستاری متن در ورد

ویراستاری متن (Track Changes ) ممکن است که شما سند وردی را ساخته باشید اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *